Jak działa powietrzna pompa ciepła?

Chcesz poznać zalety korzystania z powietrznej pompy ciepła? Poznaj bogatą ofertę usług dostępną w firmie Eco Strus. Wybierz pompę ciepła od najlepszych!

Wstęp
Pompy ciepła określane są mianem najbardziej efektownych i ekologicznych rozwiązań współczesnych czasów. Wykorzystywane są obecnie nie tylko do zapewnienia odpowiedniego poziomu ciepła w budynkach mieszkalnych, ale również do przygotowywania ciepłej wody użytkowej. Dzięki temu, że czerpią energię z natury, są bardzo proekologiczne. Co warto wiedzieć o popularnych powietrznych pompach ciepła?

Spis treści
1. Wstęp
2. Wyższość powietrznej pompy ciepła nad gruntową
3. Zasada działania powietrznej pompy ciepła
4. Pompa monoblok idealna do domu

Streszczenie artykułu
Powietrzna pompa ciepła zaliczana jest do wysoce niezawodnych w działaniu, proekologicznych i stosunkowo tanich systemów grzewczych. Idealnym rozwiązaniem do ogrzewania i chłodzenia domu mieszkalnego będzie wybór pompy ciepła powietrze/woda w modelu monoblok. Warto!

Artykuł
Powietrzne pompy ciepła nie tracą na zainteresowaniu inwestorów. Co więcej – śmiało można stwierdzić, że nieustannie zyskują na popularności. Z pewnością to rozwiązanie sporo tańsze, niż wybór gruntowej pompy ciepła. Co warto wiedzieć o zasadzie działania tego typu pompy? Zapraszamy do lektury naszego wpisu!

Wyższość powietrznej pompy ciepła nad gruntową
Pompy ciepła działające na zasadzie powietrze/woda są dużo mniej wymagające jeśli chodzi o warunki montażu, w porównaniu z pompami gruntowymi. Powietrzne systemy grzewcze bowiem wymagać będą wyłącznie wygospodarowania odrobiny miejsca na zewnętrznej ścianie budynku mieszkalnego. W tym miejscu bowiem najczęściej montuje się agregat. Dodatkowo wybór powietrznej pompy ciepła wiązać się będzie z poniesieniem dużo niższych nakładów finansowych. Ten system grzewczy nie będzie wymagał wykonywania żadnych głębokich odwiertów z wykorzystaniem koparki, jak jest w przypadku pompy gruntowej. Uwzględniając koszty inwestycyjne, śmiało można stwierdzić, że pompa ciepła powietrze/woda będzie najtańszym rozwiązaniem z ogólnie dostępnych w branży. Dodatkowo warto podkreślić, że tego rodzaju pompy ciepła można zamontować niemal wszędzie – i to niezależnie od warunków. Będzie to z pewnością doskonała wiadomość dla wszystkich inwestorów zainteresowanych zakupem i montażem innowacyjnego i proekologicznego systemu grzewczego!

Zasada działania powietrznej pompy ciepła
Pompy ciepła powietrze/woda pobierają energię z niewyczerpalnych źródeł powietrza za pomocą wymiennika, który pobraną energię kieruje do obiegu grzewczego. Sam proces odbierania, a następnie przekazywania energii, możliwy jest dzięki wymianie ciepła i zmianie stanów skupienia czynnika chłodniczego. Warto podkreślić, że to wszystko dzięki wysokiej temperaturze czynnika, który pozwala na ogrzewanie wody znajdującej się w obiegu grzewczym.

Pompa monoblok idealna do domu
Na rynku powietrznych pomp ciepła wyróżnić można pompy typu split oraz monoblok. Jednak to ten drugi rodzaj jest szczególnie polecany do montażu dla domu. Jego wyróżnikiem jest wysoka sprawność działania oraz możliwość nie tylko grzania, ale i chłodzenia budynku w okresie letnim. Warto wybrać tę pompę!

 

Polecane artykuły: