Gdzie zamontować pompę ciepła?
Chcesz wiedzieć jak wygląda fachowy montaż pompy ciepła? Chcesz cieszyć się niezawodnym i ekonomicznym grzaniem? Poznaj bogatą ofertę firmy Eco Strus. Warto!
Wstęp
Pompy ciepła znane są z wysoce wydajnej pracy oraz dużej oszczędności kosztów eksploatacyjnych. Do tego korzystają głównie z odnawialnych źródeł naturalnych, przez co są rozwiązaniem dedykowanym pasjonatom ekologii. Co warto wiedzieć o pompach ciepłych i gdzie najlepiej zamontować wybraną przez nas pompę? Zapraszamy do lektury naszego wpisu!
Spis treści
1. Wstęp
2. Energia ze środowiska naturalnego
3. Montaż pompy ciepła – gdzie najlepiej?
4. Jaka pompa w starszym budownictwie?
Streszczenie artykułu
Pompy ciepła mogą różnić się źródłem pozyskiwania energii, jednak łączyć je będzie wysoka wydajność działania oraz duże oszczędności w kosztach ogrzewania. Te, w zestawieniu z kosztami generowanymi przez tradycyjne systemy grzewcze, są zdecydowanie korzystniejsze. Co więcej – pompę ciepła da się teraz zamontować nie tylko w nowoczesnym budownictwie, ale i tym starszym. Zdecydowanie warto!
Artykuł
Wysoka bezawaryjność nowoczesnych pomp ciepła i zapewnienie dostępu do dużych oszczędności w kosztach ogrzewania to jedne z najważniejszych zalet tego innowacyjnego systemu grzewczego. Nikogo dziwić więc nie powinno, że coraz więcej osób jest zainteresowanych tego rodzaju inwestycją. Warto wiedzieć jednak, że istnieje kilka rodzajów pomp ciepła. Wszystko po to, by jak najlepiej dobrać miejsce montażu takiej pompy.
Energia ze środowiska naturalnego
Pompy ciepła działają na podstawie wykorzystania energii zgromadzonej w środowisku naturalnym. Tym samym wyróżnić można powietrzną pompę ciepła, pompę korzystającą z wody gruntowej oraz pobierającą energię prosto z gruntu. Mając do wyboru jedną z tych trzech opcji można mieć pewność, że znajdzie się najlepszą z możliwych. Teraz pozostanie już tylko dobór właściwej formy ogrzewania do naszych możliwości czy możliwości, które oferuje działka budowlana lub konkretny budynek mieszkalny.
Montaż pompy ciepła – gdzie najlepiej?
O montażu pompy ciepła najlepiej pomyśleć już na etapie budowania domu. To wówczas można mieć zdecydowanie więcej swobody do wykonania prac instalacyjnych, niż wtedy, gdy budynek został już dawno postawiony. Dobra izolacja termiczna poza tym to podstawa do prawidłowego i wydajnego działania nowoczesnej pompy ciepła. Warto dodać, że teraz innowacyjne rozwiązania mogą być dodatkowo połączone także z klimatyzacją mechaniczną, co wpływa na zwiększenie komfortu cieplnego we własnym „M”.
Jaka pompa w starszym budownictwie?
Z jakiej opcji skorzystać mogą inwestorzy zainteresowani montażem pompy ciepła w budynkach istniejących już od dawna? Tym osobom poleca się bardzo dokładny wybór pompy ciepła ze szczegółowym uwzględnieniem jej mocy. Im ta będzie większa, tym lepiej – zdecydowanie większa będzie gwarancja tego, że zastosowana pompa ciepła idealnie spełni większe zapotrzebowanie na energię grzewczą w budynku.
Tu warto dodać, że dobrze jest wybierać pompę ciepła jako dopełnienie instalacji ogrzewania podłogowego. W takim duecie inwestycja w zakup pompy ciepła na pewno się sprawdzi.
Przeczytaj również: