Jak wygląda montaż pompy ciepła? Krok po kroku

 In Uncategorized

Chcesz wiedzieć, jak powinien wyglądać profesjonalny montaż nowoczesnej pompy ciepła? Wybierz super usługi dostępne w naszej firmie Eco Strus. Warto!

Wstęp
Montaż pompy ciepła dokonany przez wysoko wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów z branży jest niezwykle ważny. Warto więc odpowiednio przygotować się do całego procesu oraz postawić na usługi dostępne u najlepszych w branży. Jak przebiega montaż pompy ciepła? Sprawdziliśmy to. Zapraszamy do lektury naszego wpisu!

Streszczenie artykułu
Montaż pompy ciepła nie jest skomplikowany, wiązać się będzie jednak ze spełnieniem kilku ważnych etapów. Najważniejszą kwestią jest przygotowanie profesjonalnego projektu instalacji, by później móc wybrać najwłaściwszą lokalizację, skompletować dokumentację i wykonać odwierty, a na koniec sam montaż. W tych wszystkich kwestiach warto skorzystać z profesjonalnych usług montażowych dostępnych u najlepszych w branży!

Spis treści
Wstęp
Najpierw projekt
Lokalizacja i montaż pompy ciepła
Skompletowanie dokumentacji poprzedza montaż

Artykuł
Pompa ciepła będzie mogła optymalnie i bardzo wydajnie działać wówczas, gdy zostanie profesjonalnie zamontowana. Aby tak się stało, warto skorzystać z profesjonalnych i w pełni sprawdzonych usług w tej dziedzinie. Stąd też nie warto ryzykować i wybierać oferty przypadkowej firmy. Jak przebiega cały proces montażowy krok po kroku? Opisujemy go w dalszej części naszego wpisu.

Najpierw projekt
Podstawą do efektywnej i bardzo wydajnej pracy pompy ciepła będzie wybór odpowiedniego projektu budynku. Tutaj szczególną uwagę należy zwrócić przede wszystkim na izolacyjność ścian, podłóg, dachu oraz stolarki – zarówno okiennej, jak i drzwiowej. Do tego należy też sprawdzić, czy dany budynek powstał na podstawie założenia obiektu energooszczędnego – mowa m.in. o znanym z licznych korzyści ogrzewaniu płaszczyznowym: podłogowym lub ściennym. Sam projekt jednak to nie wszystko. Równie istotnym czynnikiem jest właściwy dobór pompy ciepła. Tu należy wyszczególnić przede wszystkim materiał, z którego został wykonany budynek, wielkość obiektu mieszkalnego, ale również i zapotrzebowanie na ciepło oraz ciepłą wodę użytkową.

Lokalizacja i montaż pompy ciepła
Przypadkowy i zupełnie nieprzemyślany montaż pompy ciepła nie wchodzi absolutnie w grę. Dlaczego? Tutaj niezwykle ważnym kryterium jest odpowiednie usytuowanie systemu grzewczego. Dla przykładu: montaż jednostki zewnętrznej powinien znajdować się w odpowiedniej odległości od ściany domu, ale i gruntu. Do tego podczas montażu jednostki wewnętrznej należy wziąć pod uwagę też swobodę dostępu, która będzie ułatwiać przeprowadzenie prac serwisowych oraz obsługę tego nowoczesnego systemu grzewczego.

Skompletowanie dokumentacji poprzedza montaż
Wraz z decyzją o chęci zakupu i montażu pomp ciepła, nastawić się trzeba też na spełnienie wszystkich niezbędnych formalności urzędowych. Na te trzeba przeznaczyć do 2 miesięcy. Następnie przyjdzie czas na wykonanie robót wiertniczych, by ostatecznie przejść do montażu urządzeń. Choć wśród nich niewątpliwie najważniejsza będzie pompa ciepła, nie można zapomnieć i konieczności montażu zasobnika ciepła c.w.u, buforze czy niezbędnej armatury.

 

Polecane artykuły na blogu: