Jak działa pompa ciepła Lizea?

Powietrzna pompa ciepła Lizea to jedna z najczęściej wybieranych pomp w branży. Za jej wyborem stoi wiele korzyści – w tym możliwość dostarczania także ciepłej wody użytkowej. Tego rodzaju wielofunkcyjne i sprawdzone oraz niezawodne systemy grzewcze są bardzo poszukiwane. Warto w nie zainwestować!

Pompa ciepła Lizea to jeden z popularnych i chętnie wybieranych modeli powietrznej pompy ciepła. W większości przypadków taki model systemu grzewczego umiejscawiany jest na zewnątrz budynków. W praktyce swojego funkcjonowania generuje wiele korzystnych rozwiązań dla użytkowników. Warto wiedzieć więcej o tej opcji.

Spis treści:

  • Jak działa pompa ciepła Lizea?
  • Dodatkowe wykorzystanie pompy ciepła

Powietrzne pompy ciepła działają na podstawie wykorzystania niewyczerpalnych źródeł powietrza. Tak samo działa pompa Lizea, a o szczegółach jej funkcjonowania najlepiej wiedzą specjaliści z branży. Ich właśnie warto się poradzić, decydując się na wybór tego niezawodnego i bardzo nowoczesnego systemu grzewczego. Poznajmy zatem technologię działania powietrznej pompy ciepła Lizea.

Jak działa pompa ciepła Lizea?

Obowiązkowym modułem niezbędnym do prawidłowego działania pompy ciepła Lizea jest kolektor powietrzny. Jest nim nic innego jak usytuowana na zewnątrz budynku, jednostka zewnętrzna. Ta z kolei nie działałaby tak dobrze, gdyby nie kompleksowe jej wyposażenie. W jej skład wchodzą kompresor, wentylator oraz parownik, które wymuszają przepływ powietrza, doprowadzając jednocześnie do skutecznego odparowania czynnika R410A. Tym samy również zwiększa się także całkowitą energię wewnętrzną. Głównym zadaniem jednostki wewnętrznej pozostaje nic innego jak przekazanie pobranej energii do wnętrza budynku mieszkalnego lub użytkowego. Jak przekonują specjaliści z branży – powietrzna pompa ciepła typu Lizea doskonale sprawdzi się jako pompa współpracująca z ogrzewaniem podłogowym, grzejnikami niskotemperaturowymi, jak również klimakonwektorami. Warto więc dokładnie przemyśleć temat zakupu i montażu powietrznej pompy ciepła wówczas, gdy jest się w stanie posiadania którejś z wymienionych wcześniej form ogrzewania.

Dodatkowe wykorzystanie pompy ciepła

Niezawodna powietrzna pompa ciepła Lizea z powodzeniem może być też wyposażona w dodatkowy zasobnik c.w.u. Takie doposażenie sprawi, że możliwe stanie się zapewnienie w budynku mieszkalnym czy użytkowym, zapewnienie komfortowej i taniej, ciepłej wody użytkowej. Rozwiązanie tego rodzaju z pewnością przyniesie mnóstwo realnych oszczędności i pozwoli na zdecydowanie szybszy zwrot kosztów poniesionych na zakup i montaż pompy ciepła. Jeśli do tego wszystkiego dołożymy dużą prostotę w działaniu systemu grzewczego, jego nieskomplikowany montaż i niezawodność działania pompy ciepła w każdych warunkach temperaturowych – otrzymamy świetny pomysł na nowoczesne grzanie w naszym domu. Do tego będzie to też grzanie bardzo ekonomiczne i proekologiczne. Czego więc chcieć więcej?

 

Polecane wpisy na blogu: