Pompy ciepła Myszków

Nowoczesne pompy ciepła uznawane są przez wielu za niezwykle proste i zarazem genialne w tejże prostocie systemy grzewcze. Warto poznać więc liczne ich funkcjonalności także w Myszkowie – jeśli można zacząć oszczędzać na kosztach ogrzewania domu, dlaczego by tego nie robić?

Pompy ciepła znane są z wysokiej niezawodności, bezawaryjności oraz bezobsługowości działania. Warto podkreślić, że każdy z tych systemów składać się będzie z trzech części? Jakich? Tu mowa o systemie źródła ciepła, który odpowiada za pobieranie energii ze środowiska naturalnego, ale nie tylko. Mowa także o samej pompie ciepła, która gwarantuje użyteczność odzyskanego ciepła. Do tego nie należy zapominać i bardzo ważnym systemie dystrybucji i przechowywania ciepła, który jest odpowiedzialny za rozprowadzanie lub tymczasowe przechowywanie ciepła w domu.

Gdzie najlepiej dobrać optymalną pompę ciepła? Warto to zrobić u dobrego dystrybutora z branży, korzystając z kompleksowego doradztwa branżowego!

Powietrzne pompy ciepła Myszków

Pompa ciepła
Mitsubishi Electric

Hitachi
Yutaki S

Dobra gruntowa pompa ciepła w Myszkowie działa dzięki wykorzystaniu energii cieplnej kumulowanej w ziemi oraz ogrzewanej przez słońce. Ta energia cieplna może z powodzeniem zostać wykorzystana nie tylko do skutecznego ogrzewania budynków mieszkalnych, ale również do przygotowania wody użytkowej, a właściwie – oszczędnego jej podgrzania. Do tego nierzadko energia pozyskiwana z gruntu może być wykorzystana latem do chłodzenia budynku. Tak liczne i zróżnicowane korzyści z pewnością spodobają się wszystkim inwestorom!

W jaki sposób działają gruntowe pompy ciepła? Te pobierają ciepło z ziemi przy pomocy układu kolektora gruntowego, który stanowić mogą sondy pionowe. Na jakiej zasadzie możliwe jest pobieranie ciepła z gruntu lub wody? Umożliwia to wymiennik gruntowy, określany mianem przewodu cieplnego, który jest zagłębiony na odpowiednią głębokość pod powierzchnią ziemi. To właśnie głębinowa pompa ciepła uznawana jest za jedną z najbardziej skutecznych metod grzewczych.

Gruntowe pompy ciepła Myszków

Pompa ciepła
Caliane

Pompa ciepła
DeDitrich GSHP

Powietrzne pompy ciepła, bardzo popularne m.in. w Myszkowie, służą do podgrzewania wody użytkowej oraz skutecznego i ogrzewania budynków mieszkalnych. Zasada ich działania jest dość prosta – urządzenia wykorzystują energię cieplną pobraną z powietrza znajdującego się na zewnątrz budynku. Powietrzne pompy ciepła zaliczane są do jednych z najbardziej popularnych i najchętniej wybieranych rodzajów pomp. Skąd tak duża ich popularność? Wpływ na tak częsty wybór tego typu pomp ma nie tylko szybki i łatwy ich montaż, ale również bardzo duża wydajność ich pracy. Okazuje się, że powietrzna pompa ciepła z powodzeniem wykorzystywać może nawet 75% energii pozyskanej z powietrza, przy czym pozostałe 25% pozyskiwać będzie ze źródeł nieodnawialnych.

Województwo śląskie

Myszków – miasto położone w województwie śląskim, nad rzeką Wartą. W Myszkowie dominują zabudowania zagrodowe ze względu na włączenie w granice administracyjne miasta dużo mniejszych miejscowości. Myszków słynie z prężnego  przemysłu metalurgicznego i produkcji części maszyn oraz urządzeń dla przemysłu kolejowego, stoczniowego, jak również górniczego. W Myszkowie działa również Myszkowska Fabryka Naczyń Emaliowanych „Światowit”. Przez miasto przebiega jedna z najstarszych linii kolejowych w Polsce, łącząca mieszkańców Myszkowa z Warszawą i Katowicami. Jednymi z najbardziej godnych zwiedzenia zabytków pozostają XIX-wieczny dworzec kolejowy, Pałac Augusta Schmelzera, Kaplica Narodzenia NMP na Milaczowie oraz kościół pw. św. Stanisława.

Opinie

„Od dawna myśleliśmy z mężem o instalacji pompy ciepła, jednak wciąż odkładaliśmy tę inwestycję na później. Po kontakcie jednak z dobrymi specjalistami z firmy Eco Strus, zdecydowaliśmy się na montaż powietrznej pompy ciepła. Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów współpracy i… oszczędności, które tworzą się same. Polecamy1” – Magdalena, 42 lata

„Szukałem niezawodnej gruntowej pompy ciepła i chciałem skorzystać z oferty dobrego dystrybutora nowoczesnych systemów grzewczych. Znajomy polecił mi skorzystanie z szerokiej oferty dostępnej w firmie Eco Strus. Nie żałuję – współpracę oceniam na 6!” – Karol 39 lat

„Modernizując nasz dom zdecydowaliśmy się z żoną na wybór powietrznej pompy ciepła od Eco Strus. To był jeden z najlepszych wyborów w całym naszym życiu. Polecamy ten super wydajny i bezobsługowy system grzewczy!” – Maciej, 54 lata

Dołącz do grona naszych realizacji