Pompy ciepła Warszawa

Ostatnie lata pokazują, że ceny gazu, węgla oraz oleju opałowego stale rosną. Nic dziwnego więc, że coraz więcej inwestorów szuka sposobów na to, by uniezależnić się od rosnących kosztów paliw i  płacić dużo mniej za ogrzewanie w sezonie grzewczym. Wybór nowoczesnej i sprawdzonej pompy ciepła w Warszawie wiązać się będzie z możliwością wytworzenia nawet 75% energii całkowitej pochodzącej z różnorodnych, a przy tym niewyczerpalnych źródeł ze środowiska naturalnego. Warto podkreślić, że istotą działania pompy ciepła jest wymuszenie przepływu ciepła z obszaru o niższej temperaturze i przekserowanie tego ciepła do obszaru o temperaturze sporo wyższej. Nikogo nie powinno więc dziwić, że obecnie pompy ciepła uznawane są za wysoce ekonomiczne i niezawodne systemy grzewcze, które z powodzeniem zamontować można w każdym budynku. I to niezależnie od jego metrażu, stanu technicznego czy roku powstania pomp ciepła. Warto również wiedzieć jak działają pompy ciepła Warszawa.

Powietrzne pompy ciepła Warszawa

Pompa ciepła
Mitsubishi Electric

Hitachi
Yutaki S

Gruntowe pompy ciepła w Warszawie cieszą się dużym powodzeniem szczególnie wśród tych inwestorów, którzy są etapie planowania budowy własnego, wymarzonego zresztą domu. Jakiego rodzaju kolektory polecają specjaliści z branży? Ci zalecają wybór kolektorów pionowych, ponieważ profesjonalnie wykonany odwiert stanowić będzie najlepszą gwarancję utrzymania stałej temperatury glikolu (nawet 10°C). Z kolei pompa ciepła wyposażona w kolektor poziomy będzie odznaczała się znacznym zróżnicowaniem mocy, a jej działanie może ulegać dużym wahaniom związanym z ogólną sprawnością tego systemu grzewczego. Warto więc postawić na sporych rozmiarów instalację wykonaną przez najlepszych specjalistów z branży. Taka inwestycja w pompę ciepła z pewnością będzie mogła spełnić wszystkie z przewidywanych założeń projektowych.

Gruntowe pompy ciepła Warszawa

Pompa ciepła
Caliane

Pompa ciepła
DeDitrich GSHP

Najchętniej wybierane powietrzne pompy ciepła w Warszawie (pompy ciepła Mazowieckie) to takie systemy grzewcze, które składają się z kolektora zamontowanego na zewnątrz budynku oraz kolektora wewnętrznego, do którego jest transportowana energia pobierana ze środowiska naturalnego. Przy jakich inwestycjach najlepiej sprawdzi się wybór pompy ciepła powietrze/woda? To rozwiązanie idealnie współpracujące z grzejnikami lub domowym ogrzewaniem podłogowym. Szukając idealnej pompy ciepła w Warszawie, warto szukać modelu wyposażonego dodatkowo w zasobnik c.w.u. Dzięki temu bowiem możliwe stanie się generowanie oszczędności związanych z obniżeniem kosztów podgrzania wody użytkowej. Te oszczędności zaś już nawet w skali jednego roku mogą być naprawdę spore! W takiej sytuacji decyzja o montażu pomp ciepła szybko okazuje się trafionym pomysłem! System pomp ciepła należy dobrać do indywidualnych potrzeb. Odpowiednia moc pompy ciepła jest ważna bez względu czy jest to pompa ciepła powietrzna czy chodzi o gruntową pompę ciepła.

Warszawa

Warszawa – stolica Polski, największe miasto województwa mazowieckiego oraz kraju, jak również najliczniej zaludnione w Polsce. To ważny ośrodek naukowy, polityczny, kulturalny i gospodarczy kraju. Tutaj znajdują się siedziby najważniejszych władz krajowych i wielu istotnych instytucji odpowiadających m.in. za gwarantowanie bezpieczeństwa granic zewnętrznych Unii Europejskiej. Warszawa jako drugie miasto w Polsce, tuż po Lwowie, została wyróżniona Krzyżem Srebrnym Orderu Wojennego Virtuti Militari. Miasto zostało odznaczone również takimi odznaczeniami jak: Order Krzyża Grunwaldu I klasy, Krzyż Niepodległości z Mieczami czy Warszawski Krzyż Powstańczy.

Opinie

„Odkąd coraz więcej moich sąsiadów montowało pompy ciepła, w końcu i ja przyjrzałem się temu tematowi bliżej. Z pomocą przyszli mi specjaliści z firmy Eco Strus, oferując kompleksowe usługi doradcze. Ostatecznie zdecydowałem się na zakup powietrznej pompy ciepła i jestem bardzo zadowolony.” – Kamil, 36 lat

„Nigdy nie sądziłam, że zdecyduję się na montaż pompy ciepła. Jestem raczej wierna tradycyjnym systemom grzewczym, ale syn przekonał mnie do inwestycji w nowoczesność. Od tej pory komfort ogrzewania w moim domu znacząco się zwiększył. Polecam!” – Jadwiga, 64 lata

„Tanie i niezawodne ogrzewanie, a do tego przyjazne dla środowiska naturalnego? Takie zapewniać może tylko i wyłącznie pompa ciepła! W końcu i ja stałem się szczęśliwym użytkownikiem tego systemu grzewczego. Współpracę ze specjalistami z Eco Strus w Warszawie oceniam na 6!” – Leon, 42 lata

Dołącz do grona naszych realizacji

Pompa ciepła Warszawa

Pompa ciepła to maszyna, która przenosi ciepło z jednego miejsca do drugiego. Działa podobnie jak klimatyzator, ale zamiast schładzać powietrze, podgrzewa je. Główna różnica polega na tym, że sprężarka w klimatyzatorze kondensuje parę wodną wewnątrz czynnika chłodniczego, podczas gdy sprężarka w pompie ciepła przenosi ciepło z jednego miejsca do drugiego.

Typowy dom posiada dwa systemy ogrzewania i chłodzenia: elektryczne ogrzewanie oporowe i klimatyzację. Dzięki tym systemom po włączeniu klimatyzatora zużywasz energię elektryczną do chłodzenia domu. Kiedy włączasz ogrzewanie, używasz prądu do ogrzewania domu. W przypadku systemu pompy ciepła, po włączeniu klimatyzatora lub elektrycznego grzejnika oporowego, system będzie działał w odwrotnej kolejności.

Gruntowe pompy ciepła Warszawa

Gruntowe pompy ciepła to naturalne pompy ciepła, które służą do ogrzewania i chłodzenia budynków mieszkalnych i komercyjnych oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej. Mówi się, że gruntowe pompy ciepła zużywają do trzech razy mniej energii w porównaniu z tradycyjną klimatyzacją. Sprawdź jakie zalety ma gruntowa pompa ciepła!

Gruntowe pompy ciepła są naturalnymi źródłami ogrzewania lub chłodzenia, które wykorzystują ziemię jako medium do przesyłania energii. Często wykorzystywana jest do ogrzewania i chłodzenia budynków, zużywając ponad trzykrotnie mniej energii niż tradycyjna klimatyzacja. Oferujemy także: naprawa pompy ciepła Warszawa.

Pompy ciepła powietrzne Warszawa

Pompy ogrzewania powietrznego są przyjazne dla środowiska i zrównoważone. Powietrzne pompy ciepła mogą być stosowane zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i komercyjnych, zapewniając ogrzewanie zimą, chłodzenie latem lub jedno i drugie.

Powietrzne pompy ciepła mogą zapewniać ogrzewanie w przypadku braku lub ograniczonego podłączenia gazu ziemnego. Są również dobrym rozwiązaniem, jeśli chcesz mieć energooszczędny system, który nie opiera się na energii elektrycznej. Powietrzne pompy ciepła mają również wbudowany system rezerwowy, dzięki czemu mogą pracować podczas przerw w dostawie prądu. Zobacz: pompy ciepła Warszawa producent.

Pompy ciepła serwis Warszawa

Pompa ciepła to urządzenie elektryczne, które może zarówno ogrzewać, jak i chłodzić. I jest bardziej wydajny niż tradycyjny klimatyzator, ponieważ nie musi tak ciężko pracować, aby schłodzić powietrze.

Pompy ciepła służą do zmiany temperatury różnych substancji z gorącej na zimną lub z zimnej na gorącą. Działa przy użyciu dwóch płynów o różnych temperaturach wrzenia – jednego płynu roboczego i jednego czynnika chłodniczego. Gdy występuje różnica temperatur między dwoma płynami, para płynu roboczego wrze, zamienia się w ciecz i kondensuje na czynniku chłodniczym. Proces ten zamienia część swojej energii cieplnej w energię mechaniczną, która po ponownym odparowaniu zamienia się z powrotem w energię cieplną. Proces powtarza się aż do osiągnięcia równowagi, w której oba płyny mają podobne temperatury lub ciśnienia.

Pompy ciepła montaż Warszawa

Pompa ciepła to klimatyzator wykorzystujący czynnik chłodniczy do pochłaniania ciepła z powietrza zewnętrznego.

Pompy ciepła nie są w stanie zapewnić chłodnego powietrza, gdy temperatura na zewnątrz jest niższa niż 10 stopni Celsjusza. Aby uzyskać najlepszą wydajność, utrzymuj pracę pompy ciepła, gdy temperatura zewnętrzna przekracza 10 stopni Celsjusza. W niektórych częściach świata pompy ciepła są popularną alternatywą dla systemów centralnego ogrzewania, ponieważ dostarczają ciepło ze źródeł odnawialnych.

Pompy ciepła Warszawa cena z montażem

Pompy ciepła to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą wykorzystać energię odnawialną jako sposób na utrzymanie komfortowej temperatury w swoim domu. Pracują, wykorzystując energię elektryczną do przenoszenia ciepła z jednego miejsca do drugiego. Ciekły czynnik chłodniczy jest używany jako medium w tym procesie i jest pompowany do parownika, który pochłania energię z powietrza na zewnątrz domu. Następnie ciecz ochładza się, co powoduje powstanie gazowej postaci czynnika chłodniczego, który jest wypompowywany z powrotem na zewnątrz, gdzie traci swoją energię cieplną i ponownie zamienia się w postać płynną. Warto rozważyć: dofinansowanie do pompy ciepła Warszawa.

Pompa ciepła dofinansowanie Warszawa

Pompy ciepła to wydajny sposób na ogrzewanie i chłodzenie budynku. Główną zaletą pompy ciepła jest to, że może pobierać ciepło z zimnej przestrzeni i przenosić je do cieplejszej przestrzeni. Można to zrobić, przenosząc czynnik chłodniczy z wnętrza domu na zewnątrz lub odwrotnie. Jeśli mieszkasz w chłodniejszym klimacie, w miesiącach zimowych łatwiej będzie Ci utrzymać ciepło w domu. W lecie pomaga zapobiegać nadmiernemu nagrzewaniu się domu i ogólnie zużywa mniej energii. Dowiedz się więcej o dofinansowaniu na pompy. Sprawdź: dofinansowanie pompy ciepła Warszawa.

Pompy ciepła Warszawa i okolice

Pompa ciepła to urządzenie, które przenosi ciepło z jednego miejsca na drugie. Ciepło może być przenoszone przez płyn lub gaz. W pompach ciepła widzi się bardziej ekologiczne rozwiązanie. Jeśli chodzi o ogrzewanie pompy ciepła są świetnym rozwiązaniem np. w domach jednorodzinnych na terenie Warszawy. Zapewniamy fachowe doradztwo w temacie ogrzewania domu pompami ciepła. Mamy wieloletnie doświadczenie.

Dwa główne rodzaje pomp ciepła to pompy ciepła powietrze-powietrze i gruntowe. Pompy ciepła powietrze-powietrze są stosowane, gdy nie ma wystarczającej ilości miejsca na urządzenia z gruntu lub w cieplejszym klimacie. Gruntowe pompy ciepła są stosowane w klimacie umiarkowanym, gdzie jest wystarczająco dużo miejsca do zainstalowania pod ziemią, lub w klimacie chłodniejszym, gdzie pompy ciepła powietrze-powietrze mogą nie być wystarczająco wydajne, ponieważ temperatura powietrza na zewnątrz jest zbyt niska, aby zapewnić dużo ogrzewania lub chłodzenie.

Montaż pomp ciepła to ekologiczne i ekonomiczne rozwiązanie. Pozwala znacznie ograniczyć koszty związane z ogrzewaniem i przygotowaniem ciepłej wody. Warto zlecić kompleksowy montaż pomp ciepła naszej firmie. Obsługa pompy ciepła nie wymaga od nas wiele pracy.

 

Przeczytaj również: