Pompy ciepła województwo śląskie

Obecnie pompy ciepła są jednym z najczęściej i najchętniej wybieranych systemów grzewczych. Pozwalają na generowanie dużych oszczędności w kosztach ogrzewania oraz sprawiają, że można je wykorzystywać jako samodzielne źródło ciepła. Do tego zaliczane są też do systemów grzewczych wysoce proekologicznych. Zasadą ich działania pozostaje pobieranie z otoczenia zewnętrznego ciepła, a następnie przetwarzanie go na formę przydatną do ogrzewania budynku lub zapewniania dostępy do ciepłej wody użytkowej. Pompy ciepła w województwie śląskim wybierane są przez coraz większą liczbę użytkowników. Dodatkowym atutem nowoczesnych pomp ciepła pozostaje łatwy i nieskomplikowany sposób ich montażu.

Powietrzne pompy ciepła Śląsk

Pompa ciepła
Mitsubishi Electric

Hitachi
Yutaki S

Nowoczesne, bardzo wydajne i wysoce niezawodne w działaniu gruntowe pompy ciepła w województwie śląskim cieszą się ogromnym zainteresowaniem inwestorów. Z uwagi na zastosowanie konkretnego kolektora, podzielić je można na dwa główne rodzaje. Pierwszy stanowić będą gruntowe pompy ciepła z kolektorem pionowym. Kolektory te umieścić można w głębokich odwiertach na głębokości od 30 do nawet ponad 1800 metrów. Atutem gruntowych systemów cieplnych pozostaje to, że na głębokości powyżej 10 m zawsze można spodziewać się temperatury wyższej, niż 10 stopni Celsjusza.

Drugim rodzajem gruntowych pomp ciepła będą systemy wyposażone w kolektor pionowy. Tego typu instalacje w województwie śląskim montuje się na poziomie około 1,5-2 metrów poniżej powierzchni ziemi. Instalacja kształtem przypomina wężownicę.

Gruntowe pompy ciepła Śląsk

Pompa ciepła
Caliane

Pompa ciepła
DeDitrich GSHP

Atutem bardzo chętnie wybieranych powietrznych pomp ciepła w województwie śląskim pozostaje możliwość ich wszechstronnego zastosowania. Te systemy grzewcze będą niezawodnie działać niezależnie od warunków gruntowych oraz wodnych. Do tego zastosowanie powietrznej pompy ciepła wiązać się będzie z dużo niższym nakładem finansowym, niż w przypadku montażu gruntowej pompy ciepła.

Powietrzne pompy ciepła, tak chętnie wybierane w województwie śląskim, słyną z działania opartego na zasadzie pobierania energii cieplnej o niskiej temperaturze z powietrza. Następnie za pomocą energii mechanicznej doprowadzonej z zewnątrz, następuje podnoszenie jej do poziomu użytkowego.

Województwo śląskie

Województwo śląskie to jeden z najważniejszych regionów dla prężnego rozwoju biznesowego, ale i demograficznego, gospodarczego, jak również i ekonomicznego. Szerokie możliwości oferowane przez Aglomerację Śląską sprawiają, że jest ona niezwykle ważnym administracyjnie i gospodarczo, centrum województwa. Warto więc mieszkać w województwie śląskim i inwestować w najnowocześniejsze i zarazem najskuteczniejsze rozwiązania nowoczesnej myśli technologicznej!

Opinie

„Szukałem proekologicznego systemu grzewczego na miarę XXI wieku. Mój dobry sąsiad już od kilku lat korzystał z funkcjonalności pompy ciepła i był bardzo zadowolony. W końcu i ja się zdecydowałem i nie żałuję. Oszczędności tworzą się same. Polecam!” – Wiktor, 49 lat

„Już na etapie budowania naszego wymarzonego domu chcieliśmy z żoną zadbać o to, by zapewnić sobie dostęp do najnowocześniejszych technologii grzewczych. Postawiliśmy na gruntową pompę ciepła i nie żałujemy. To najlepszy wybór na Śląsku!” – Tomasz i Katarzyna, 37 lat

„Słyszałam, że powietrzna pompa ciepła to świetny pomysł na zapewnienie sobie dostępu do licznych oszczędności w kosztach ogrzewania domu. Skorzystałam z dotacji na zakup takiej pompy i muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolona. Polecam współpracę z EcoStrus wszystkim zainteresowanym!” – Iwona, 43 lata

Dołącz do grona naszych realizacji

Pompy ciepła śląskie

Pompy ciepła to rodzaj jednostki klimatyzacyjnej, która wykorzystuje czynnik chłodniczy do pobierania ciepła z zewnątrz i przenoszenia go do wewnątrz. Istnieją od dawna, ale niedawno zostały wprowadzone do budynków mieszkalnych.

Systemy pomp ciepła są przeznaczone do stosowania w obszarach, w których jest bardzo mało światła słonecznego lub w których nie ma światła słonecznego lub w których zużycie energii słonecznej jest ograniczone, w tym obszary o długich okresach zimowych ciemności.

Pompę ciepła można również wykorzystać do ogrzewania domów, co pozwala zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za ogrzewanie. Sprawdź: pompy ciepła, klimatyzacja Katowice. Temat pomp ciepła, ogrzewania podłogowego, dolnego źródła ciepła jest coraz bardziej popularny.

Jak działa pompa ciepła? Jakie są zalety pomp ciepła?

Pompy ciepła Ruda Śląska

Pompy ciepła działają na zasadzie pobierania ciepła z powietrza, które jest następnie wykorzystywane do ogrzewania domu. Ten proces ogrzewania jest bardziej wydajny niż ogrzewanie domu wyłącznie energią elektryczną. Pompę ciepła można również wykorzystać do pełnienia funkcji klimatyzatorów i będzie działać poprzez pobieranie ciepła z wnętrza domu i wypompowywanie go na zewnątrz.

  • gruntowe pompy ciepła,
  • powietrzne pompy ciepła,
  • wodne pompy ciepła

Pompa ciepła Piekary Śląskie

Pompa ciepła to rodzaj systemu klimatyzacji, który opiera się na tych samych zasadach, co lodówka. Działa na zasadzie przenoszenia ciepła z jednego miejsca do drugiego, w tym przypadku cieplejszego powietrza zewnętrznego do chłodniejszego powietrza wewnętrznego. Sprawdź dofinansowanie na urządzenia grzewcze i zmniejsz koszty ogrzewania. Niskie koszty eksploatacji to ogromna zaleta pomp.

Pompa ciepła Siemianowice Śląskie

Pompa ciepła zasysa zimne powietrze z zewnątrz i przepuszcza je przez wężownicę elektryczną lub grzejnik wypełniony cieczą. Ciecz lub wężownicę można schłodzić czymkolwiek, od freonu do wody i kostek lodu. Powoduje to ochłodzenie znajdującego się wewnątrz czynnika chłodniczego, który po powrocie na zewnątrz staje się ponownie cieczą. Jeden wentylator wdmuchuje gorące powietrze z powrotem do domu, podczas gdy inny wyciąga wilgotne powietrze z wnętrza i wysyła zimne powietrze z zewnątrz do domu.

Pompa ciepła Śląsk

System ogrzewania i chłodzenia, który eliminuje potrzebę oddzielnego systemu ogrzewania i chłodzenia. Pompy ciepła to rodzaj systemu klimatyzacji, który może zapewnić zarówno ogrzewanie, jak i chłodzenie. Wykorzystują czynnik chłodniczy do przenoszenia ciepła z jednego miejsca do drugiego, co pozwala im na zmianę między ogrzewaniem a chłodzeniem w zależności od pory roku.

Powietrzne pompy ciepła Śląsk

Do zalet powietrznych pomp ciepła należą:

1) ma niższe koszty eksploatacji niż inne systemy, ponieważ nie wymaga prądu do działania, tylko prądu do zapłonu, jeśli używa gazu jako paliwa grzewczego,

2) Może być stosowany w obszarach, w których nie ma wody gruntowej, ponieważ do chłodzenia potrzebuje tylko zimnego powietrza zewnętrznego,

3) Może zapewnić jednocześnie ogrzewanie zimą i chłodzenie latem bez utraty wydajności.

Sprawdź: pompa ciepła powietrze, woda Śląsk.

Pompy ciepła powietrzne Katowice

Powietrzna pompa ciepła to rodzaj pomp ciepła, które wykorzystują powietrze do przenoszenia ciepła. Pompy ciepła to urządzenia, które mogą wymieniać energię cieplną z jednego miejsca na drugie podczas wykonywania pracy.

Powietrzna pompa ciepła może być wykorzystywana w miejsce tradycyjnych pieców i kotłów do ogrzewania i ciepłej wody użytkowej w domach i firmach. Wykorzystuje powietrze z zewnątrz do dostarczania lub uzupełniania ciepła. W nowoczesnym budownictwie jest często wykorzystywana jako uzupełniająca forma ogrzewania nowych domów przed zainstalowaniem centralnej klimatyzacji.

Pompy ciepła gruntowe Śląsk

Gruntowe pompy ciepła zyskują popularność dzięki sprawdzonemu rozwiązaniu zaspokajającemu potrzeby w zakresie ogrzewania i chłodzenia.

Co to jest gruntowa pompa ciepła? Gruntowe pompy ciepła pobierają energię z ziemi, aby zapewnić ogrzewanie i chłodzenie domów, biur, magazynów, szpitali, szkół, fabryk, garaży i kompleksów mieszkaniowych. Ziemia utrzymuje stałą temperaturę około 50 stopni Fahrenheita przez cały rok.

Pompy ciepła grunowe Katowice

Pętle uziemiające stosowane w tych pompach ciepła wykorzystują tę stabilną temperaturę, aby zapewnić przyjazną dla środowiska energię odnawialną, pobierając ciepło z ziemi w miesiącach zimowych i przechowując je pod ziemią w miesiącach letnich. Te pętle mogą być instalowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, w zależności od tego, jak duży obszar chcesz pokryć systemem – systemy zewnętrzne wymagają mniej konserwacji.

Pompy ciepła montaż Śląsk

Pompa ciepła to urządzenie, które pobiera ciepło z jednej przestrzeni, takiej jak powietrze zewnętrzne, i przenosi je do innej przestrzeni (takiej jak wnętrze budynku), aby zapewnić ogrzewanie lub chłodzenie. Na przykład zimą można go wykorzystać do ogrzewania domu, pobierając ciepło z powietrza zewnętrznego i przenosząc je do wnętrza.

Instalację pomp ciepła mogą wykonać sami profesjonaliści lub właściciele domów. Jednak przed przystąpieniem do instalacji upewnij się, że masz wystarczająco dużo miejsca na to urządzenie w swoim domu. Sprawdź, czy jest powierzchnia, na której możesz postawić urządzenie i upewnij się, że jest wentylacja.

Pompy ciepła montaż Katowice

Pompy nie są tak wydajne jak piece, ale są dużo bardziej przyjazne dla środowiska. Piece z wymuszonym obiegiem powietrza wykorzystują energię do przepychania powietrza przez metalowe kanały w celu ogrzania przestrzeni, podczas gdy pompy ciepła wykorzystują energię elektryczną do przemieszczania płynów. Chociaż sprawia to, że proces jest mniej wydajny, sprawia również, że jest on bardziej przyjazny dla środowiska. Pompy ciepła również nie wymagają tego samego rodzaju konserwacji, ponieważ nie potrzebują filtrów ani wentylatorów, aby przenosić powietrze z jednego miejsca do drugiego. Sprawdź: odwierty pod pompy ciepła śląsk cena.

Pompy ciepła Śląsk cena

Pompa ciepła to rodzaj centralnego ogrzewania, który działa na zasadzie przenoszenia ciepła z jednego obszaru do drugiego. Proces ten chłodzi powietrze w pierwszym obszarze i podgrzewa powietrze w drugim. Koszt pompy ciepła zależy od różnych czynników, takich jak m.in. wielkość, funkcje i lokalizacja. Co jednak ważne, choć sama inwestycja nie jest bardzo tania, to szybko zwróci się, a dodatkowo jest to opcja niezwykle ekologiczna. Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu z nami, chętnie odpowiemy na wszelkie pytania. Możesz też uzyskać dofinansowanie do pompy ciepła śląskie.

Pompy ciepła dofinansowanie śląskie

Polska należy do krajów w Europie o najwyższym zużyciu energii na mieszkańca. Około 50% swojej energii pobiera z węgla. Kraj ma również ambitne cele, aby do 2030 r. zmniejszyć emisje gazów cieplarnianych o co najmniej 33% poniżej poziomu z 1990 r.

Ten ambitny cel pociąga za sobą „głęboką dekarbonizację” gospodarki, a konkretnie znaczne odejście od wytwarzania energii opartej na węglu na rzecz odnawialnych źródeł energii, elektrowni jądrowych i gazowych. Wszystko to zakłada możliwość otrzymania dofinansowania na wykonanie pomp ciepła. Interesuje Cię ten temat? Sprawdź: pompa ciepła dofinansowanie śląskie, pompa ciepła dofinansowanie Katowice, pompa ciepła dofinansowanie Śląsk.

  • pompa ciepła Ruda Śląska

  • pompy ciepła klimatyzacja Katowice

  • pompy ciepła Piekary Śląskie

  • pompy ciepła ząbkowice śląskie

  • pompa powietrze woda Tarnowskie Góry, Dąbrowa Górnicza

Zapraszamy do kontaktu na terenie Śląska. Mamy wieloletnie doświadczenie.