Pompy ciepła Lubliniec

Popularność nowoczesnych pomp ciepła w Polsce szybko rośnie. Duże zainteresowanie tego rodzaju urządzeniami można tłumaczyć tym, że kupują je przede wszystkim właściciele domów istniejących już od dawna, a ich marzeniem jest generowanie jak największych oszczędności w kosztach ogrzewania budynku mieszkalnego. Do tego zamiarem takich inwestorów jest też wreszcie pozbycie się kłopotliwych, tradycyjnych oraz nierzadko wiekowych, kotłów na węgiel.

Pompy ciepła zdobywają coraz więcej zwolenników i trend ten wcale nie traci na aktualności. Warto poznać więc najczęściej wybierane pompy ciepła w Lublińcu i przekonać się, że być może jest to rozwiązanie także dla nas!

Powietrzne pompy ciepła Lubliniec

Pompa ciepła
Mitsubishi Electric

Hitachi
Yutaki S

Gruntowe pompy ciepła w Lublińcu działają na zasadzie pobierania ciepła z gruntu lub wody przy wykorzystaniu wymiennika gruntowego, czyli przewodu cieplnego. Ten zaś powinien być odpowiednio zagłębiony pod powierzchnią ziemi lub powinien znajdować się w specjalnie przygotowanych odwiertach w gruncie lub skale macierzystej.

Niezmiennie od lat jednak to właśnie gruntowe pompy ciepła uznawane za są wysoko wydajne i niezawodne w dostarczaniu niezbędnego ciepła. Do tego gruntowa pompa ciepła w Lublińcu wybierana jest często nawet na małych działkach. W takich przypadkach zdecydowanie lepiej sprawdza się z opcja z zastosowaniem pionowych wymienników ciepła. Warto tę opcję poznać bliżej!

Polecane wpisy na blogu:

Gruntowe pompy ciepła Lubliniec

Pompa ciepła
Caliane

Pompa ciepła
DeDitrich GSHP

Popularność powietrznych pomp ciepła w Lublińcu stale rośnie. Nie dzieje się tak bez powodu. Te nowoczesne i wysoce niezawodne systemy grzewcze są nie tylko proste w montażu, ale bardzo skuteczne w zapewnianiu dostępu do pożądanego ciepła. Co ciekawe, powietrzna pompa ciepła składać się będzie najczęściej z dwóch modułów: zewnętrznego, pobierającego ciepło z powietrza, oraz wewnętrznego, którego zdaniem jest przekazywanie energii do budynku mieszkalnego. Moduł zewnętrzny można z powodzeniem zamontować w niemal każdym miejscu, także niezależnie od terenu. Warto jednak unikać dystrybucji hałasu w kierunku sąsiedztwa. Atutem powietrznych pomp ciepła pozostaje to, że te z powodzeniem mogą odzyskać ciepło z powietrza nawet wówczas, gdy temperatury sięgają poziomu -20°C. Jest też i małe „ale”: moc tego typu pompy obniża się wraz ze spadkiem temperatury zewnętrznej.

Lubliniec

Lubliniec – miasto położone w województwie śląskim, siedziba władz powiatu lublinieckiego. To jeden z głównych ośrodków gospodarczych, kulturalnych, turystycznych oraz przemysłowych ziemi lublinieckiej. Lubliniec jest drugim co do wielkości miastem na północnym Śląsku, tuż po Częstochowie. To również jeden z najstarszych ośrodków miejskich, określany mianem stolicy tzw. Śląska Białego. Do tego to także największy ośrodek Równiny Opolskiej. Niewątpliwym atutem położenia miasta na terenie Polski pozostaje bliskość Lasów Lublinieckich, zaliczanych do największego kompleksu leśnego w naszym kraju. W pobliżu Lublińca znajduje się Park Krajobrazowy Lasy nad Górną Liswartą. Ponadto Lubliniec zaliczany jest do jednego z 18 polskich miast klasy A – najbardziej atrakcyjnych pod względem inwestycyjnym.

Opinie

„Popularność nowoczesnych pomp ciepła w moim rodzinnym Lublińcu stale rośnie. Postanowiłem więc i ja zasięgnąć nieco języka w tym temacie. Trafiłem na szeroko polecane usługi do firmy Eco Strus i… czekam na montaż gruntowej pompy ciepła. – Jakub, 35 lat

„Szukałem systemu grzewczego, który pozwalałby mi na oszczędzanie w kosztach ogrzewania domu, a jednocześnie gwarantował wysoki poziom bezobsługowości. Zdecydowałem się na powietrzną pompę ciepła i jestem bardzo zadowolony. Ta działa nawet zimą! Polecam.” – Jan, 59 lat

„Mąż od dłuższego czasu namawiał mnie na zakup pompy ciepła, a ja nie byłam do tego do końca przekonana… Na szczęście po spotkaniu z pracownikami Eco Strus w Lublińcu stwierdziłam, że chcę mieszkać wygodnie i płacić dużo mniej za ogrzewanie w sezonie grzewczym. Zdecydowałam się na powietrzną pompę ciepła. Czekamy z mężem na montaż!” – Mariola, 38 lat

Dołącz do grona naszych realizacji