Pompy ciepła Śląsk / Częstochowa

Pompy ciepła należą do najbardziej niezawodnych technologii grzewczych i cieszą się coraz większym uznaniem. Są również ekologiczne, a w dłuższej perspektywie pozwalają zaoszczędzić na kosztach ogrzewania budynków, a nawet zredukować rachunki do zera. To dzięki możliwości rozbudowy systemu o elementy takie jak panele fotowoltaiczne oraz wykorzystania energii pozyskiwanej w ten sposób na przykład do ogrzewania podłogowego. Witaj na stronie firmy EcoStrus! Jesteśmy z Częstochowy i działamy na terenie województwa śląskiego.

Jak działamy?

Obsługa naszych klientów, opiera się na trzech głównych filarach:

 • Bezpłatne doradztwo

  - omówienie wymagań klienta,
  -optymalny wybór rozwiązania,
  - wycena,
  - możliwość obejrzenia, przykładowych realizacji i rozmowy z użytkownikami.

 • Wykonanie

  - dostawa urządzeń,
  - montaż instalacji,
  - uruchomienie,
  - optymalizacja pracy układu, pod kątem oszczędności energii i oczekiwań klienta.

 • Opieka serwisowa

  - zapewniony serwis w okresie gwarancyjnym jak i pogwarancyjnym.

Powietrzne pompy ciepła

Są urządzeniami, które wykorzystują energię słoneczną i powietrza do ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń. Wykorzystują technologię odzysku ciepła, aby wyciągnąć ciepło z powietrza na zewnątrz i zapisać je w postaci ciepła wewnątrz budynku.

powietrzne pompy ciepła mitsubishi - wysokiej klasy system pompy ciepła - instalacja pompy ciepła legionowo

Pompa ciepła Mitsubishi ZUBADAN

ciche pompy ciepła - zakładanie pomp ciepła siedlce

Pompa ciepła Hitachi Yutaki S

pompa-ciepla-toshiba-foto-001

Powietrzna pompa Toshiba

pompa-ciepla-innova-002

Pompa ciepła Innova

Gruntowe pompy ciepła

Są pompami ciepła, które wykorzystują energie cieplną gruntu do ogrzewania lub chłodzenia budynku. Pompy ciepła tego typu są zazwyczaj zasilane energią elektryczną i wykorzystują wymienniki ciepła do wymiany ciepła między gruntem a budynkiem.

gruntowa-pompa-ciepla-rotorua-foto-001

Gruntowa pompa ciepła ROTORUA

0
zadowolonych klientów
0
rodzaje pomp ciepła
0
wspólny cel: komfort w zgodzie ze środowiskiem!

Opinie

 • Może i koszt pompy ciepła jest nieco wyższy niż kotła, aczkolwiek inwestycja zwróciła mi się po kilku latach. I co najważniejsze - już nie musimy narzekać na mrozy, a dzieci są szczęśliwe, gdy słyszą, że dzięki pompie lasy nie cierpią. 🙂

  Katarzyna, 45 lat
 • Moja pompa ciepła Caliane sprawuje się świetnie. Wracamy z żoną pracy późno, a w domu czeka na nas przytulne ciepło. Pełen komfort, polecam.

  Jan, 45 lat
 • Pompę ciepła Sofath Lizea mam już od 5 miesięcy. Zauważyłem, że rachunki za ogrzewanie są niższe niż wcześniej (ogrzewanie centralne) – nawet o 30%!

  Paweł, 38 lat
 • Nie pomyślałbym, że powietrzna pompa ciepła będzie w stanie zminimalizować miesięczne rachunki za ogrzewanie nawet o 60 %! Cieszę się, że postanowiłem zaoszczędzić i podjąć decyzję o zakupie tego urządzenia grzewczego do swojego niedużego domu.

  Karol, 40 lat
 • Lubię robić w życiu wszystko inaczej, żyć nieprzeciętnie. Podczas budowy domu już wiedziałam, że na pewno nie będziemy korzystać z tradycyjnych grzejników. Wraz z mężem zdecydowaliśmy się na ogrzewanie pompą ciepła gruntową do pary z ogrzewaniem podłogowym. Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni wydajnością, siłą grzewczą i niskimi kosztami utrzymania!

  Michalina, 33 lata
 • W pompie ciepła CWU najbardziej lubię to, że jest ekologiczna i wykorzystuje energię słoneczną do ogrzewania – w duchu „zero waste” i poniekąd naturalnego recyklingu. Wolę kupować droższe rzeczy na dłużej (nie tylko w modzie), dlatego pompa ciepła okazała się moim wymarzonym rozwiązaniem grzewczym.

  Jola, 29 lat

FAQ

Zobacz, o co najczęściej pytają nasi klienci.

Co to są pompy ciepła i jak działają?

Pompy ciepła to urządzenia pobierające ciepło z ziemi lub powietrza (w zależności od tego, czy mamy do czynienia z pompą ciepła gruntową lub powietrzną pompą ciepła) i przetwarzają je w taki sposób, by ogrzać Twój dom. Do pompy ciepła odprowadzane są rury, przez które przechodzi płyn będący roztworem glikolu i wody). Jego zadaniem jest odebranie ciepła od gruntu podczas ogrzewania. Następnie ów ciepło jest dostarczane do części nazwaną obwodem. Gdy grunt jest już odpowiednio zimny, pompa ciepła automatycznie określa temperaturę pompowanej cieczy, by pobieranie ciepła mogło zachodzić bez względu na warunki wewnętrzne i zewnętrzne.

Co wybrać: pompę ciepła CWU czy kolektory słoneczne (tzw. solary)?

Tak naprawdę różnica pomiędzy tymi dwoma urządzeniami wynika z indywidualnych potrzeb domu. Na początku pompa CWU okaże się droższym rozwiązaniem, jednak w niedużej perspektywie czasu – bardziej opłacalnym. Działanie pomp cieplnych nie jest tak bardzo uzależnione od słońca, w przeciwieństwie do działania kolektorów słonecznych. Dodatkowo pompa powietza czy pompa ciepła powietrze-woda łatwiej może zastąpić tradycyjny piec c.o., co przekłada się na większą efektywność grzewczą układu. Pompa ciepła jako odnawialne źródła energii idealnie sprawdzi się zasilając ogrzewanie podłogowe czy też do przygotowania ciepłej wody użytkowej. Więcej na temat różnic pomiędzy pompami ciepła, a solarami przeczytasz na naszym blogu.

Czy ogrzewanie pompą ciepła można połączyć z ogrzewaniem podłogowym?

Jak najbardziej. Pompa ciepła pracująca do pary z ogrzewaniem podłogowym daje duży komfort grzewczy oraz przynosi mniejsze rachunki za ogrzewanie. Poza tym ten system grzewczy dba o trwałość całej instalacji. Należy jednak pamiętać, że podczas współpracy pompy z ogrzewaniem podłogowym nie powinno się łączyć tego układu z tradycyjnymi grzejnikami. Wynika to ze zróżnicowania temperatury źródła dolnego i górnego. Zatem ogrzewanie podłogowe i pompa ciepła są kompatybilne na niskich temperaturach (30-35 stopni Celsjusza).

Jaka jest cena pompy ciepła?

Cena pompy ciepła zależy od kilku czynników. Nie bez znaczenia jest jej rodzaj, np. pompa ciepła powietrzna czy pompa ciepła gruntowa. Przy pompie ciepła powietrze-woda cena też będzie inna. Na koszt składa się również moc cieplna, stopień pokrycia zapotrzebowania na moc cieplną i ilość pobieranej energii. Pamiętaj, by wziąć pod uwagę fakt, czy pompa ciepła będzie głównym źrodłem ogrzewania, czy tylko pobocznym. Cena pompy ciepła na początku może nie wydawać się zachęcająca, jednak zobaczysz, że niskie rachunki za ogrzewanie jak długo tylko chcesz szybko zwrócą Ci tę inwestycję.

Zapytaj o pompę ciepła do Twojego domu już dziś!