Powietrzne pompy ciepła – co warto o nich wiedzieć?

Szukasz największego wyboru nowoczesnych, powietrznych pomp ciepła? Poznaj szeroki asortyment produktów dostępny w ofercie Eco Strus. Wybierz jakość!

Wstęp

Powietrzne pompy ciepła to jeden z chętnie wybieranych, nowoczesnych i wysoce ekonomicznych zarazem systemów grzewczych. Co jednak warto wiedzieć o zasadzie działania takiego rodzaju pompy ciepła, by ostatecznie zdecydować się na jej wybór? Sprawdziliśmy to – odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania znaleźć można w poniższym wpisie. Zapraszamy do lektury!

Spis treści

Wstęp
Skąd się bierze popularność pomp ciepła?
Dwa typy powietrznej pompy ciepła

Streszczenie artykułu

Powietrzne pompy ciepła znane są z bardzo wysokiej wydajności pracy oraz kompaktowości. Warto decydując się na ich zakup i montaż korzystać z oferty sprawdzonego i polecanego w branży dystrybutora. To się opłaca!

Artykuł

Bardzo chętnie kupowane, powietrzne pompy ciepła wykorzystuje się najczęściej do podgrzania wody użytkowej oraz ogrzewania domów jednorodzinnych. Systemy grzewcze tego rodzaju z powodzeniem wykorzystują energię cieplną pobraną z powietrza znajdującego się nie gdzie indziej, jak na zewnątrz budynku mieszkalnego. Skąd bierze się tak duże zainteresowanie zakupem i montażem powietrznej pompy ciepła? Co warto wiedzieć o tym właśnie systemie grzewczym? Zapraszamy do lektury dalszej części naszej publikacji.

Skąd się bierze popularność pomp ciepła?

Powietrzne pompy ciepła są niezwykle popularnym wyborem wielu inwestorów głównie z tego powodu, iż umożliwiają szybki i bezproblemowy montaż, ale nie tylko. Ich praca jest też zawsze maksymalnie wydajna, a przez to również staje się wyjątkowo opłacalna. Do tego powietrzna pompa ciepła to rozwiązanie wysoce ekologiczne oraz ekonomiczne. Poszukiwanie oszczędności zaś w czasie, gdy wszystko nieustannie drożeje, nie powinno dziwić już nikogo. Zanim jednak podejmie się decyzję o inwestycji w powietrzną pompę ciepła, warto byłoby poznać jej dwa najpopularniejsze rodzaje.

Dwa typy powietrznej pompy ciepła

Nowoczesna, powietrzna pompa ciepła to system grzewczy, który składa się z kilku obiegów. Te umożliwiać będą nie tylko pobranie powietrza z zewnątrz, ale również skuteczne odebranie z niego energii cieplnej oraz przekazanie jej do obiegu grzewczego w budynku jednorodzinnym. Warto wiedzieć, że na współczesnym rynku znaleźć można dwa typy systemów grzewczych opierających się na produkowaniu energii z powietrza. Tu mowa o powietrznej pompie ciepła typu split oraz powietrznej pompie ciepła typu monoblok. Pierwszy typ składa się z dwóch modułów, z których jeden instalowany jest na zewnątrz, a drugi na wewnątrz budynku. Warto wiedzieć, że moduł wewnętrzny takiej pompy składać się będzie ze skraplacza, elektrycznego podgrzewacza wspomagającego oraz pompy obiegowej co. Oba te moduły są ze sobą połączone za pomocą rur chłodniczych. Z kolei pompa ciepła typu monoblok składać się będzie z jednego modułu montowanego na zewnątrz budynku mieszkalnego. Tego rodzaju kompaktowe urządzenie składać się będzie ze sprężarki, skraplacza, parownika, wentylatora, zaworu rozprężnego, elektrycznego podgrzewacza wspomagającego oraz pompy obiegowej.

 

 

Polecane artykuły:

Sprawdź również ofertę: