Pompy ciepła Zawiercie

Pompy ciepła są takimi systemami grzewczymi, które w porównaniu z tradycyjnie zasilanymi sposobami grzania, wypadają bardzo korzystnie. Czym różnić się będą od powszechnie znanych kotłów zasilanych gazem, olejem, elektrycznością lub paliwami stałymi? Wyróżnikiem ich najwyższej jakości technologicznej pozostaje to, że do ich skutecznego działania nie jest wymagany proces spalania. Dzięki temu więc pompy ciepła nie produkują spalin, kurzu i popiołu, a ich działanie nie generuje żadnych efektów ubocznych. Śmiało można więc stwierdzić, że te innowacyjne systemy grzewcze są wysoce pro ekologiczne. Do tego są też urządzeniami wysoce wydajnymi – umożliwiają bowiem wykorzystanie energii zgromadzonej w środowisku naturalnym i czerpanie z niewyczerpalnych pokładów znajdujących się w wodzie, gruncie, a nawet powietrzu. Jedno jest pewne – warto poznać popularne pompy ciepła montowane w Zawierciu!

Powietrzne pompy ciepła Zawiercie

Pompa ciepła
Mitsubishi Electric

Hitachi
Yutaki S

Gruntowe pompy ciepła przez użytkowników chwalone są za to, że działają super wydajnie i pozwalają cieszyć się dostępem do pożądanego poziomu ciepła bez konieczności ingerencji w ich działanie czy obsługę. Wiele osób jednak zwraca uwagę też na to, że w porównaniu z powietrznymi pompami ciepła, te systemy grzewcze wymagać będą większego nakładu finansowego. Wszystko przez to, że konieczne stanie się wykonanie odwiertów dla zainstalowania kolektorów poziomych lub pionowych.

Warto dodać, że istnieją dwie możliwości odbioru ciepła z gruntu. Pierwsza, stosowana znacznie częściej, polegać będzie na wykonaniu instalacji pośredniczącej w wymianie ciepła między gruntem a parownikiem. W takim przypadku mamy do czynienia z solankową pompą ciepła typu glikol – woda. Druga opcja zakłada zaś wykonanie odpowiednio dużego parownika. Specjaliści z branży w Zawierciu jednak z powodzeniem zamontują wszystko to, co niezbędne!

Gruntowe pompy ciepła Zawiercie

Pompa ciepła
Caliane

Pompa ciepła
DeDitrich GSHP

Nowoczesne pompy ciepła to systemy grzewcze, które działają na zasadzie wykorzystania energii nagromadzonej w otaczającym nas powietrzu. I choć wydawać by się mogło to niemożliwe, te systemy grzewcze z powodzeniem działają także zimą, choć ich sprawność spada. Warto pamiętać więc o tym, że najczęściej decydując się na montaż powietrznej pompy ciepła, zadbać trzeba też o zapewnienie dostępu do drugiego, awaryjnego źródła ciepła. Wszystko w trosce o to, by móc zapewnić swojej rodzinie stały dostęp do ciepła niezbędnego do ogrzania budynku mieszkalnego, jak również umożliwić dostęp do czystej i podgrzanej wody do mycia.

Wysokiej jakości powietrzne pompy ciepła warto wybierać w Zawierciu!

Zawiercie

Zawiercie – miasto zaliczane do Zagłębia Dąbrowskiego, siedziba powiatu zawierciańskiego. Ośrodek miejski znany jest jako „brama na Jurę”, stanowiąc idealny punkt wyjścia dla wielu szlaków turystycznych w kierunku znanej i uwielbianej przez wielu Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej. Zawiercie słynie z doskonałego prosperowania przemysłu ciężkiego z hutą żelaza, szklarskiego – mowa o produkcji kryształu i przemysłu odlewniczego. Do najbardziej znanych zabytków Zawiercia wymienić należy XIX-wieczny dwór, pałacyk Stanisława Szymańskiego z przełomu XIX/XX wieku, hutę szkła oraz dawną synagogę z 1880 roku.

Może zainteresuje Cię również:

Opinie

„Odkąd rozpoczęliśmy z żoną budowę wymarzonego domu, myśleliśmy o tym, by jak najwięcej oszczędzać na kosztach jego ogrzewania. Na szczęście trafiliśmy na świetnych specjalistów od pomp ciepła, którzy pomogli dobrać nam optymalny system grzewczy. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracą z firmą Eco Strus.” – Norbert, 37 lat

„O zaletach pomp ciepła słyszałam bardzo dużo. Postanowiłam więc w końcu sprawdzić, czy inwestycja w zakup i montaż tego systemu grzewczego będzie dopasowana do moich potrzeb. Dzięki fachowemu doradztwu specjalistów w Zawierciu, mogę cieszyć się niskimi kosztami ogrzewania własnego domu. Dziękuję i polecam!” – Ewa, 43 lata

„Długo szukałem najlepszego systemu grzewczego do domu i… w końcu znalazłem. Nowoczesna pompa gruntowa od Eco Strus idealnie sprawdziła się na mojej działce. Od tej pory polecam inwestycję w tę nowoczesną technologie grzewczą wszystkim zainteresowanym!” – Tomasz, 51 lat

Dołącz do grona naszych realizacji