Montaż powietrznej pompy ciepła – korzyści

 In Publikacje

Myślisz o zakupie pompy ciepła, ale nie wiesz, na jaki model się zdecydować? Warto poznać szeroką ofertę pomp ciepła EcoStrus. Zapraszamy do kontaktu z nami!

Wstęp
Powietrzna pompa ciepła to jedna z najczęściej wybieranych, nowoczesnych form ogrzewania. Proekologiczna, generująca mnóstwo oszczędności finansowych, wyróżnia się także dużą niezawodnością działania. Warto jednak wiedzieć, że na tych zaletach nie kończy się lista korzyści związanych z jej montażem. Warto dowiedzieć się nieco więcej o działaniu powietrznej pompy ciepła. Zapraszamy do lektury.

Spis treści
1. Wstęp
2. Zalety pompy ciepła
3. Wolne miejsce poszukiwane

Streszczenie artykułu
Pro ekonomiczność, troska o środowisko naturalne oraz duża niezawodność działania oraz bezobsługowość. W tych kilku słowach można by zawrzeć najważniejsze korzyści związane z zakupem i montażem, a później i eksploatacją powietrznej pompy ciepła. Warto ją mieć przy własnym domu!

Artykuł
Powietrzna pompa ciepła zaliczana jest do systemów korzystających z odnawialnych i nieskończonych zarazem źródeł energii. Jej wykorzystanie przyczynia się do obniżenia emisji dwutlenku węgla oraz skutecznego ogrzewania całego budynku mieszkalnego lub użytkowego. Zasada działania powietrznej pompy ciepła jest dość prosta – pobiera ona ciepło z powietrza zewnętrznego, by później przenieść je do ogrzewania systemów podłogowych, kaloryferów czy podgrzania wody użytkowej. Co jeszcze warto wiedzieć o powietrznej pompy ciepła? Piszemy o tym poniżej.

Zalety pompy ciepła
Stale rosnące zainteresowanie inwestycją w zakup i montaż powietrznych pomp ciepła nikogo nie powinno dziś dziwić. Czemu? Te nowoczesne systemy grzewcze wiążą się z mnóstwem korzyści. Do najważniejszych zaliczyć należy z pewnością znaczne obniżenie kosztów opłat za energię elektryczną – co nie miałoby miejsca przy korzystaniu z konwencjonalnych systemów grzewczych. Dodatkowo na zakup pomp ciepła często można pozyskać dość duże dofinansowanie, dzięki czemu w praktyce można znacznie obniżyć początkowe koszty inwestycyjne. Kolejnym atutem eksploatacji powietrznej pompy ciepła jest realne obniżenie emisji dwutlenku węgla do powietrza. Ponadto sam montaż takiej pompy nie wiąże się z koniecznością zawierania jakiejkolwiek umowy z dostawcami energii – dzięki czemu cały system grzewczy jest całkowicie niezależny od innych źródeł energii. Warto też dodać, że korzystając z powietrznej pompy ciepła, można zapewnić budynkowi mieszkalnemu nie tylko pożądany poziom ciepła, ale również i ciepłą wodę użytkową. Nieprzypadkowo też pompy ciepła nazywane są „zamontuj i zapomnij” – wszystko to zasługa nieskomplikowanej konserwacji i wysokiej bezawaryjności ich działania.

Wolne miejsce poszukiwane
Myśląc o inwestycji w zakup i montaż powietrznej pompy ciepła warto sprawdzić, czy dysponujemy miejscem do jej zamontowania. W praktyce system grzewczy można zamontować zarówno na ścianie budynku, jak i bezpośrednio na ziemi. Warto jednak zwrócić uwagę na to, czy wokół instalacji będzie trochę wolnej przestrzeni, by umożliwić dobry przepływ powietrza. Idealnym rozwiązaniem często okazuje się montaż pompy ciepła na nasłonecznionej ścianie budynku. I taką opcję właśnie warto wybrać!