Jak działa pompa ciepła Caliane?

Niezawodna w swoim działaniu, wysoce ekologiczna i generująca duże oszczędności w kosztach ogrzewania. Do tego z powodzeniem współpracująca z innymi formami ogrzewania oraz gwarantująca dostęp do pożądanego ciepła przez okrągły rok. Taka jest pompa ciepła Caliane. Warto poznać ją bliżej.

Pompa ciepła Caliane cieszy się dużym uznaniem wśród tych osób, które świadomie inwestują w zakup sprawdzonych, proekologicznych i niezawodnych, innowacyjnych systemów grzewczych. Dlaczego warto zainteresować się jej wyborem? Jakie korzyści ten będzie niósł za sobą? O tym wszystkim dowiemy się z poniższego wpisu.

Spis treści:

  • Jak działa pompa ciepła Caliane?
  • Zalety działania pompy Caliane

Caliane zaliczamy do tych pomp ciepła, które działają na podstawie technologii bezpośrednie odparowanie/woda. Warto znać więc zasadę działania tej pompy i wiedzieć, z jakimi korzyściami wiązać się będzie jej użytkowanie. Nieco poszerzona wiedza w tym zakresie doprowadzić może do realnych oszczędności finansowych oraz sprawić, że już nigdy nie będziemy sobie wyobrażali korzystania z innego systemu grzewczego, jak tego związanego z pompą ciepła właśnie.

Jak działa pompa ciepła Caliane?

Główną zasadą, według której działa pompa ciepła Caliane, jest pobieranie ciepła z ziemi, aby następnie przekazać je do obiegu ogrzewania lub ciepłej wody. W tym wszystkim pośredniczy czynnik chłodniczy. Na pompę ciepła Caliane składają się parownik (kolektory geotermalne), sprężarka, skraplacz oraz zawór rozprężny. Sposób działania tego typu pompy ciepła nie jest skomplikowany. Opiera się głównie na przechodzeniu ze stanu ciekłego w lotny czynnika chłodniczego. W międzyczasie sprężarka zwiększa ciśnienie tego czynnika, zwiększając również jego temperaturę. Kolejno w skraplaczu czynnik chłodniczy odpowiada za skuteczne przekazanie ciepła do obiegu grzewczego. Ostatecznie w końcu zmienia swój stan skupienia z powrotem na ciekły. W ostatnim etapie działania czynnik ten przepływa przez termostatyczny zawór rozprężny, powracając do parownika przy jednoczesnym zachowaniu niskiego ciśnienia i niskiej temperatury.

Zalety działania pompy Caliane

Niezawodna pompa ciepła Caliane z powodzeniem działać będzie przez cały rok – niezależnie od warunków atmosferycznych i poziomu temperatury. To oznacza zaś, że zapewni 100% poziomu optymalnego ogrzewania dla danego budynku przez okrągłe 12 miesięcy. Wysoka wydajność jej działania jest również powszechnie gwarantowana. Za największą zaś odpowiadać będzie nic innego jak system bezpośredniego odparowania w gruncie. Co jeszcze sprawia, że warto zainteresować się inwestycją właśnie w zakup pompy Caliane? Z pewnością będzie to jej produkcja – sygnowana renomowaną niemiecką marką Copeland. Co więcej? Z zalet pompy Caliane korzystać będzie można również i wówczas, gdy w budynku będą już zastosowane inne rozwiązania grzewcze. Mowa chociażby o ogrzewaniu podłogowym czy grzejnikami niskotemperaturowych. Oba te rozwiązania z powodzeniem mogą współistnieć z pompą ciepła Caliane. I to się ceni!

 

Polecane artykuły na blogu: