Ile wynosić mogą koszty eksploatacji pompy ciepła?

Interesują Cię oszczędności związane z eksploatacją nowoczesnej pompy ciepła? Poznaj liczne korzyści systemów grzewczych, które znajdziesz w Eco Strus!

Wstęp
Pompy ciepła to nowoczesne i wysoce niezawodne systemy grzewcze, które z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem inwestorów. Nic w tym dziwnego – pozwalają bowiem generować naprawdę duże oszczędności na licznych płaszczyznach. Co warto wiedzieć o kosztach ich użytkowania? Sprawdziliśmy to. Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania prezentujemy w naszym wpisie. Zainteresowanych tematem zapraszamy do lektury!

Spis treści
Wstęp
Co ma wpływ na koszt ogrzewania pompą ciepła?
Jak z sukcesem obniżyć koszt eksploatacji pompy ciepła?

Streszczenie artykułu
Pompy ciepła są znanym i chętnie wybieranym, nowoczesnym systemem grzewczym. W połączeniu z fotowoltaiką pozwalają cieszyć się jeszcze większymi oszczędnościami w dziedzinie kosztów eksploatacyjnych. Warto postawić na ten niezawodny system grzewczy!

Artykuł
Co można powiedzieć o koszcie eksploatacji pompy ciepła? Z pewnością to, że jest naprawdę niski, co wynika z wysokiej efektywności energetycznej tego chętnie wybieranego urządzenia. Warto zaznaczyć, że gros kosztów związanych z użytkowaniem pompy ciepła wynika przede wszystkim ze zużycia przez sprężarkę energii elektrycznej. Można się domyślić więc, że ten koszt jest naprawdę niewielki. Warto jednak poznać też skuteczne sposoby na to, aby do minimum zredukować koszt ogrzewania pompą ciepła. O sprawdzonych patentach na tego rodzaju redukcję piszemy w dalszej części naszego wpisu.

Co ma wpływ na koszt ogrzewania pompą ciepła?
Jakie czynniki mają wpływ na wysokość kosztów związanych z ogrzewaniem pompą ciepła? Z pewnością będą to czynniki związane przede wszystkim ze standardem energetycznym budynku, rodzajem systemu grzewczego, typem pompy ciepła oraz realnym zapotrzebowaniem gospodarstwa domowego np. na ciepłą wodę użytkową. Wiele z wymienionych czynników jednak z powodzeniem można zoptymalizować jeszcze na etapie projektowania nowoczesnego systemu grzewczego. Warto mieć to na uwadze, bo oszczędności w tym obszarze mogą być naprawdę spore.

Jak z sukcesem obniżyć koszt eksploatacji pompy ciepła?
Pompa ciepła to taki system grzewczy, który nie generuje dużych kosztów eksploatacyjnych, ale można je jeszcze dodatkowo obniżyć. Jak tego dokonać? Sprawdzone przez nas patenty wcale nie będą się wiązać ze zmianą taryfy na zakup energii. Okazuje się, że z powodzeniem można zasilić obieg wtórny pompy ciepła za pomocą kolektorów słonecznych lub jeszcze dodatkowo zmniejszyć zużycie prądu dzięki instalacji systemu fotowoltaicznego. Dobrym pomysłem będzie też inwestycja w zakup i montaż ogrzewania podłogowego – to sprawdzi się szczególnie wówczas, gdy inwestor zdecyduje się na wybór pompy ciepła powietrze – woda. O jakich obniżkach kosztów ogrzewania budynku można mówić? Te sięgać będą poziomu 15 – 20%. Już w perspektywie roku ma to duże znaczenie. Z pewnością warto więc nawiązać współpracę z dobrymi specjalistami z branży. Oni właśnie pomogą wybrać najlepsze rozwiązanie dla jeszcze większego zmniejszenia kosztów eksploatacji pompy ciepła.

 

Polecane artykuły: