Dlaczego warto wybrać pompę ciepła typu split?

 In Uncategorized

Chcesz zainwestować w zakup i montaż niezawodnej pompy ciepła? Dowiedz się, dlaczego warto wybrać pompę typu split. Zapraszamy do lektury wpisu ekspertów!

Wstęp
Pompy ciepła to nowoczesne, bezawaryjne i bardzo ekologiczne oraz pro ekonomiczne systemy grzewcze. To także wysokiej klasy rozwiązania stworzone z myślą o tym, by nie tylko skutecznie ogrzewać własne „M”, ale i zapewniać dostęp do ciepłej wody użytkowej. Co warto wiedzieć o coraz częściej wybieranych pompach ciepła typu split? Zapraszamy do lektury!

Streszczenie artykułu
Ogromna wydajność i efektywność pracy, dostosowanie do realnego zapotrzebowania energetycznego budynku oraz wysoka bezawaryjność w działaniu. To najważniejsze i godne podkreślenia wyróżniki coraz chętniej wybieranej pompy ciepła typu split. Warto inwestować w najlepsze i najczęściej polecane rozwiązania branżowe. To się opłaca!

Spis treści
1. Wstęp
2. Powietrzna pompa ciepła najlepsza!
3. Istota formuły split

Artykuł
Inwestorzy wybierający nowoczesne pompy ciepła decydują się na ten innowacyjny system grzewczy zupełnie nieprzypadkowo. Szukając alternatywnych sposobów na zapewnienie komfortu cieplnego pomieszczeń, wybierają takie systemy, które nie będą generowały wielkich kosztów. Wybór pompy ciepła sprawi, że teraz nie trzeba będzie już się martwić o wzrost cen paliw. Dlaczego warto zainteresować się pompą ciepła typu split?

Powietrzna pompa ciepła najlepsza!
System grzewczy oparty o wykorzystanie energii z powietrza to wybór coraz większej liczby Polaków. Nie dzieje się tak bez przypadku. Powietrzna pompa ciepła typu split to rozwiązanie na tyle uniwersalne, że świetnie sprawdzi się zarówno w budynkach już istniejących, jak i tych dopiero co poddawanych termoizolacji. Wybór takiej pompy ciepła gwarantować będzie dostęp do całorocznego komfortu cieplnego i co ciekawe, pozwoli nie tylko skutecznie ogrzać budynek mieszkalny, ale i w razie potrzeby ochłodzić oraz zapewnić dostęp do ciepłej wody użytkowej.

Istota formuły split
Współczesny rynek pomp ciepła oferuje urządzenia grzewcze o zróżnicowanej formule budowy. Czym różnić się będzie pompa typu split od innej pompy ciepła? Tym, że w pompie typu split układ chłodniczy jest rozdzielony na dwie jednostki. Jednostka zewnętrzna wyposażona jest w inwerterową sprężarkę, wysokowydajny parownik, a także wentylator o zmiennej prędkości obrotów. Jednostka wewnętrzna z kolei dobierana jest w taki sposób, by spełniać określoną funkcję. W praktyce więc inaczej będzie wyglądać budowa pompy ciepła pracującej wyłącznie na centralne ogrzewanie, inaczej zaś wówczas, gdy pompa będzie miała także podgrzewać wodę użytkową. O tym, jaka formuła będzie najbardziej zalecana do wyboru, decydować będą potrzeby energetyczne budynku, jak i realne zapotrzebowanie na ciepło wszystkich tych osób, które dany budynek zamieszkują. Co najważniejsze zaś – zastosowanie technologii inwerterowej w takiej pompie ciepła pozwala na to, by moc sprężarki mogła się automatycznie dostosować do aktualnego zapotrzebowania obiektu na ciepło. Tym samym efektywność pracy pompy ciepła o formule split jest dużo wyższa niż w przypadku wyboru tradycyjnych pomp ciepła.

Przeczytaj również: