Co warto wiedzieć o nowoczesnych pompach ciepła?

 In Publikacje

Szukasz największego wyboru nowoczesnych i wysoce wydajnych pomp ciepła? Poznaj szeroki asortyment dostępny w ofercie Wassermann. Super jakość!

Wstęp

Pompa ciepła to obecnie jeden z najczęściej wybieranych i uznawanych za wysoce bezawaryjny system grzewczy. Co warto wiedzieć o zaletach pomp ciepła, by się zdecydować właśnie na zakup i montaż takiego systemu? Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania prezentujemy w poniższym wpisie. Wszystkich zainteresowanych tym tematem już teraz zapraszamy do uważnej lektury. Warto!

Spis treści

Wstęp
Popularne rodzaje pomp ciepła
Aby skutecznie obniżyć koszty ogrzewania

Streszczenie artykułu

Pompy ciepła to ekologiczny i ekonomiczny zarazem sposób na to, by zapewnić swojemu domowi stały dostęp do pożądanego poziomu ciepła. Urządzenia te znane są z wysokiego poziomu bezawaryjności działania, dużej wydajności pracy oraz zastosowania najnowocześniejszej technologii. Warto postawić na wybór sprawdzonej pompy ciepła od najlepszych specjalistów z branży. To się opłaca!

Artykuł

Pompy ciepła zaliczane są do grupy jednych z najbardziej ekologicznych systemów ogrzewania budynków. Co sprawia, że wybór wielu współczesnych inwestorów pada właśnie na pompę ciepła? Z pewnością będzie to fakt, że to urządzenie korzysta z zasobów naturalnych, czyli odnawialnych źródeł energii. Tu mowa zaś nie tylko o cieple geotermalnym, ale i cieple pozyskiwanym z wód gruntowych, powierzchniowych oraz cieple z powietrza. Co jeszcze warto wiedzieć o nowoczesnych pompach ciepła? O tym w dalszej części naszej publikacji.

Popularne rodzaje pomp ciepła

Pompy ciepła to systemy grzewcze, które różnicuje się pod względem ich rodzaju. Najczęstszym wyróżnikiem będzie podział ze względu na tzw. dolne źródło, czyli miejsce, z którego pozyskiwana jest energia. Kryterium podziału będzie również górne źródło, czyli medium grzewcze w systemie ogrzewania budynku. Biorąc pod uwagę dolne źródło, wyróżnić można pompy ciepła gruntowe (określane również mianem glikolowych lub solankowych), pompy ciepła wodne oraz powietrzne. Jeśli zaś zróżnicujemy pompy ciepła pod względem górnego źródła, wyróżnić trzeba będzie pompy ciepła typu grunt-woda, pompy woda-woda oraz pompy ciepła powietrze-woda i powietrze-powietrze. O tym, który z rodzajów pompy ciepła warto zamontować w danym budynku, zdecydować powinien doświadczony specjalista branżowy, który doradzi wybór optymalnego systemu grzewczego.

Aby skutecznie obniżyć koszty ogrzewania

Wybór pompy ciepła to jednocześnie wybór technologii przyszłości. To wysoko ekologiczny system grzewczy, który dodatkowo charakteryzować się będzie również bardzo wydajną pracą oraz wysokim poziomem bezawaryjności działania. Do tego montaż pompy ciepła pozwoli skutecznie obniżyć stale drożejące koszty ogrzewania. Warto mieć ten czynnik na uwadze, bo dzięki temu można mówić naprawdę o oszczędnościach ogromnych sum pieniężnych. Dodatkowo warto podkreślić, że nowoczesne pompy ciepła nie zajmują wiele miejsca, a do tego pracują wyjątkowo cicho. Do tego z powodzeniem znaleźć dziś można modele dedykowane zarówno montażowi na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku.