Co można podgrzać pompą ciepła?

Chciałbyś wiedzieć, co można ogrzać pompą ciepła? Sprawdź inspiracje u najlepszych profesjonalistów z branży. Wybierz najwyższą jakość usług firmy Eco Strus!

Wstęp
Grzanie pompą ciepła to jeden ze wciąż coraz to popularniejszych sposobów na to, żeby dostarczyć do wnętrza własnego domu ciepła na odpowiednim poziomie. To jednocześnie też sposób na tanie i ekologiczne ogrzewanie. Warto wiedzieć jednak, co dokładnie można podgrzać z wykorzystaniem nowoczesnej pompy ciepła. O tym piszemy w naszym artykule.

Spis treści
1. Wstęp
2. Pompa ciepła jako jedyne źródło ciepła?
3. Świetny duet – pompa ciepła i ogrzewanie podłogowe
4. Niedrogo podgrzana woda użytkowa

Streszczenie artykułu
Grzanie nowoczesnymi pompami ciepła to doskonały sposób na to, by z sukcesem ogrzać nie tylko dom mieszkalny, ale również zapewnić dostęp do niedrogo podgrzanej wody użytkowej. Pompy ciepła sprawdzają się także jako system grzewczy wykorzystywany do zapewnienia odpowiedniego poziomu ciepła w budynkach gospodarczych, jak również szklarniach. Naprawdę warto!

Artykuł
Grzanie pompą ciepła to jeden z coraz częściej wybieranych sposobów na to, by generować duże oszczędności w kosztach ogrzewania. Na zakup i montaż nowoczesnej pompy ciepła decyduje się coraz więcej inwestorów. Nie ma w tym nic dziwnego. Każdy bowiem, kto chciałby ogrzewać skutecznie i tanio, szuka na to sposobu. Wybór wydajnej pompy ciepła może być pomysłem trafionym w 10-tkę!

Pompa ciepła jako jedyne źródło ciepła?
Wielu inwestorów zainteresowanych zakupem pompy ciepła z pewnością zastanawia się nad tym, czy pompa ciepła może stanowić jedyne źródło ciepła w budynku mieszkalnym. Okazuje się, że jak najbardziej. Wystarczy tylko zadbać o to, by specjaliści z branży dobrali jak najlepszy model pompy ciepła i dostosowali jej wydajność do realnego zapotrzebowania cieplnego budynku. Dzięki temu taka pompa ciepła z powodzeniem sprawdzi się w zapewnieniu pożądanego poziomu ciepła w danym obiekcie.

Świetny duet – pompa ciepła i ogrzewanie podłogowe
Warto też dodać, że dobrze jest połączyć pompę ciepła z ogrzewaniem niskotemperaturowym. Tutaj świetnie sprawdzi się ogrzewanie podłogowe. Jego wybór wiąże się z dążeniem do pełnej optymalizacji działania całości instalacji.

Niedrogo podgrzana woda użytkowa
Warte podkreślenia pozostaje również to, że z wykorzystaniem nowoczesnej pompy ciepła z sukcesem podgrzać można również wodę użytkową. Ta szybko osiąga temperaturę 55-60 °C. Podgrzewanie do wyższych wartości temperaturowych w praktyce okazuje się mało ekonomiczne, dlatego też wielu użytkowników pomp ciepła po prostu rezygnuje z podejmowania takich prób. Do grzania wody z wykorzystaniem pompy ciepła można używać bojlera, jednak jest to proces dużo bardziej skomplikowany. Wiąże się bowiem z koniecznością posiadania większego zbiornika niż w przypadku ogrzewania piecowego. Z pewnością jednak jest opcją wyjątkowo ekonomiczną, a wszystko przez fakt, że ciepło jest nieustannie pobierane ze źródła. Jako ciekawostkę dodać można to, że nowoczesne pompy ciepła z powodzeniem wykorzystywane są także do podgrzewania wody w basenie czy ogrzewania budynków gospodarczych oraz szklarni.