Jak działa gruntowa pompa ciepła Termeo?

 In Publikacje

Szukasz najlepszej pompy ciepła Termeo? Skorzystaj z szerokiej oferty nowoczesnych systemów grzewczych w naszej firmie. Gwarancja zadowolenia w pakiecie!

 

Wstęp
Pompa ciepła Termeo to jedna z najchętniej wybieranych i polecanych gruntowych pomp ciepła. Na czym dokładnie polega zasada jej działania oraz co decyduje o tym, że właśnie w zakup pompy tego typu można śmiało inwestować środki finansowe? Na te i inne ważne pytania odpowiedzi znaleźć będzie można w poniższym wpisie.

Spis treści
1. Wstęp
2. Zasada działania pompy ciepła Termeo
3. Zalety pompy Termeo
4. Korzyści montażu pompy ciepła

Streszczenie artykułu
Wysoce niezawodna w działaniu, ekonomiczna, łatwa w montażu i rozbudowywaniu. Taka jest właśnie nowoczesna, gruntowa pompa ciepła Termeo. Warto poznać jej możliwości nieco bliżej. Obniżenie kosztów ogrzewania nawet o 70% gwarantowane!

Artykuł
Pobór energii bezpośrednio z gruntu lub wody gruntowej – to podstawowe założenie właściwego działania pompy ciepła Termeo. Warto wiedzieć, że można to zrobić na jeden z trzech dostępnych i zalecanych sposobów. Jakich? Opisujemy je poniżej, ze wskazaniem funkcjonalności popularnej gruntowej pompy Termeo.

Zasada działania pompy ciepła Termeo
Gruntowa pompa ciepła może pobierać energię z nieskończonych źródeł środowiska naturalnego na kilka sposobów. Pierwszym będzie wykorzystanie funkcjonalności kolektora poziomego składającego się z pętli rur najczęściej umieszczonych na stosownej głębokości 120 – 150 cm. Drugim będzie wykorzystanie kolektora pionowego z udziałem sond geotermicznych. Trzecim zaś będzie opcja polegająca na poborze wód gruntowych przy wykorzystaniu studni zasysającej oraz zrzutowej. Opisane sposoby z powodzeniem współpracować będą z zastosowanymi w budynku mieszkalnym rozwiązaniami takimi jak ogrzewanie podłogowe czy zamontowane wcześniej grzejniki lub klimakonwektory. Co więcej – pompa ciepła Termeo w rozbudowanej opcji z powodzeniem zapewniać będzie dostęp do ciepłej wody użytkowej, jak i ogrzewanego basenu, a nawet skutecznego chłodzenia podczas wyjątkowo ciepłych dni.

Zalety pompy Termeo
Nowoczesna pompa ciepła Termeo ma sporo zalet, które wykorzystuje się często w praktyce. Zaliczyć do nich musimy z pewnością wysoką efektywność działania, najwyższą z dostępnych klas energetycznych, jak też możliwość podłączenia do wykonanego wcześniej kolektora glikolowego. Do tego pompą tą można intuicyjnie sterować z wykorzystaniem świetnego czujnika sterowania (działającego także zdalnie!), jak i rozbudowywać według indywidualnych potrzeb. Do tego dużym atutem będzie także modułowa konstrukcja urządzenia grzewczego, pozwalająca na dowolne, wygodne usytuowanie zasobnika c.w.u. pod pompą ciepła lub tuż obok niej.

Korzyści montażu pompy ciepła
Realne obniżenie kosztów ogrzewania nawet o 70% to jedna z najważniejszych i najbardziej godnych podkreślenia, korzyści związanych z użytkowaniem i montażem gruntowej pompy ciepła. Do tego ten innowacyjny system grzewczy zapewniać będzie dostęp do pożądanego poziomu ciepła przez cały rok, w wysoce bezawaryjnej pracy i działaniu. Do tego pompę ciepła Termeo z powodzeniem można łączyć buforowo, chociażby z kominkiem czy płaszczem wodnym. O takim rozwiązaniu marzy wielu współczesnych inwestorów. I co najważniejsze: śmiało może je zastosować w codziennym życiu!